Martin Navrátil, Peter Hliničan: Na kraji sveta
Expedícia Beringov prieliv – Cesta prvých ľudí

Expedícia Beringov prieliv – Cesta prvých ľudí bola unikátna výprava, na ktorú sa Martin a Peter vydali v druhej polovici februára 2020. Ako prví Slováci mali prejsť pešo z ázijského na americký kontinent „suchou nohou“ – len pomocou vlastných síl, cez zamrznuté Beringovo more, kde teploty v zime klesajú až na -50°C.

Nápad na expedíciu dostal Martin Navrátil po svojej poslednej ceste na Čukotku za kmeňmi Čukčov. Stretol sa tam s pôvodnými etnikami tohto regiónu, ktoré podľa antropológov prešli v období približne 40 000 až 10 000 rokov pred naším letopočtom cez zamrznuté more z Ázie na nový kontinent a po prvýkrát ho osídlili. Práve touto cestou sa na americký kontinent dostalo dnešné pôvodné americké obyvateľstvo.
Kniha približuje nielen prípravu a priebeh celej expedíciu, ale aj všetky výzvy a komplikácie, s ktorými sa autori počas nej museli vysporiadať. Drsné arktické podmienky, mrazivé počasie, ľadové medvede a snežné búrky, ale aj krásna polárna žiara či ľudská dobrota na kraji sveta – to všetko je súčasťou príbehu o nesmierne náročnej ceste po stopách prvých ľudí, ktorí pred tisícmi rokov prešli z jedného kontinentu na druhý.

Peter Hliničan (1985) sa k cestovaniu dostal úplnou náhodou. Po štúdiu vo Veľkej Británii vďaka medzinárodným kamarátom spoznal európske krajiny a neskôr sa v rámci rozvojového programu OSN vydal do Čile učiť angličtinu. Práve tam si vypestoval lásku k Latinskej Amerike, v ktorej vyše sedem rokov pôsobil nielen ako tlmočník, ale aj ako turistický sprievodca.

Martin Navrátil (1980) aktívne cestuje už od svojich 17 rokov. V minulosti pracoval ako turistický sprievodca, neskôr pripravoval rôzne expedície do celého sveta. Za 22 rokov aktívneho cestovania stihol navštíviť viac než 175 krajín. Zameriava sa na cesty, ktoré nenájdete v turistických sprievodcoch. Je autorom úspešnej knižnej série Okolo sveta.

170 x 240 MM | HARDBACK | 256 STR | SLOVENSKY | EAN 9788097317539 | 17.99 EUR | NOV 2020

Knihu kúpite na nasledovných miestach:
Martinus | Panta Rhei | Knihcentrum

Na kraji sveta - ukážka z knihy

On the road again …

Copyright © 2018–2021 Globálni nomádi